Kurs dwusemestralny C1


Termin: 2x3 godz. poniedziałek, środa 17.00-19.15


Prowadzący: dr Czesław Płusa


Grupa docelowa:

Dotyczy osób, które pomyślnie ukończyły kurs na poziomie B2 bądź uzyskały certyfikat Instytutu Goethego B2.


Charakterystyka:

Nasz kurs realizować będzie „europejski wymiar” kluczowych kompetencji języka niemieckiego. Po ukończeniu kursu i złożeniu egzaminu na poziomie C1 absolwenci uzyskują prawo do uznania ich kwalifikacji zawodowych w ramach europejskich ram referencyjnych.

Zajęcia nasze obejmować będą moduły: czytanie – słuchanie – pisanie – mówienie – słownictwo – oglądanie połączone ze słuchaniem  (filmy DVD). Główną wartością nauczania poprzez film jest łącznie słów z obrazami, co sprawia, że słowa na trwałe zapisują się w pamięci.  Realizacji powyższych form uczenia się języka towarzyszyć będzie przegląd zjawisk gramatycznych, lecz nie dla  znajomości ich samych ale dla wykorzystania w wszechstronnych umiejętnościach językowych. Podstawową zasadą będzie: Atrakcyjne teksty same zatroszczą się o to, że nowe słówka, wyrażenia, idiomy  same będą nam wchodzić do głowy

Program nauczania będzie miał charakter elastyczny. Zgodnie z zainteresowaniem i oczekiwaniem kursantów może być na bieżąco modyfikowany. Wektorem procesu nauczania będą materiały aktualne, autentyczne, dotyczące życia codziennego, zawodu, wykształcenia, ochrony środowiska, intelektualnej i emocjonalnej kondycji współczesnego człowieka, psychologii, rodziny, wsi i miasta, odpoczynku etc.

Inspiracją do powyższych treści będą artykuły prasowe, blogi, fora dyskusyjne, filmy DVD, krótkie scenki filmowe z pakietu medialnego DaF oraz nasz główny podręcznik Sicher! C1.1 (semestr zimowy) i Sicher! C1.2 (semestr letni). Kursbuch + Arbeitsbuch

Ważnym elementem naszych zajęć będzie także współczesna wiedza kulturoznawcza dotycząca krajów niemieckojęzycznych, którą będziemy pogłębiać pod hasłem: „Czy wiecie, że….”

Aby sprostać indywidualnym oczekiwaniom będziemy korzystać z szerokiej oferty www.hueber.de. Znajdziemy tam urozmaicony wachlarz materiałów, zachęcających do analizy ich struktur gramatycznych, przyswajania bogatego słownictwa, rozwijania sprawności receptywnych oraz produktywnych..

Przydatną techniką nauczania będzie wzajemna ocena wypowiedzi między kursantami. Niekwestionowaną zaletą takiego działania jest rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz wzrost poczucia własnej wartości i znaczenia w grupie.

Pragnę, by zajęcia nasze stworzyły klimat „Cudownej krainy nauki”, jak powiedział Jürgen Hüholdt w swojej książce „Wunderland des Lernens”. Cel ten ma swoje źródło w niespokojnym pragnieniu bycia sobą, w zdumiewającej wolnej woli, jaka jest nam dana. Dlatego też zajęcia nasze będą kładły nacisk na autonomię nauczania, która jest często martwa i trzeba ją ożywić. Każdy człowiek posiada potężny suwerenny potencjał poznawczy, który pozwala nam na przekraczanie granic świata, co zresztą jest antropologicznym obowiązkiem w procesie nauczania. Jako lektor będę tworzył na zajęciach atmosferę samodzielnego sposobu myślenia i jego wyrażania się w języku. Dlatego też poprzez pisanie, mówienie odwoływać się będziemy do tego, co potrafimy sobie wyobrazić, przypomnieć, (wy)marzyć, formułować życzenia, przekraczać granice swojej egzystencji, wkraczać na obszar nieskończonej ilości swoich możliwości.

Po każdych zajęciach otrzymają Państwo na platformie e-lerningowej szczegółowy opis materiałów opracowywanych na zajęciach, które będą podstawą do 5-7 minutowych kartkówek rozpoczynających każde zajęcia.


Cele kursu:

Cel i treść kursu nauczania odpowiada Europejskiemu Systemowi Opisu Kształcenia Językowego (ESOK).

Celem kursu jest przygotowanie do egzaminów Goethe-Institut i zaznajomienie z formatem egzaminu.


Podręcznik:

Sicher! C1.1 oraz  C1.2, Deutsch als Fremdsprache, Hueber Verlag. Arbeitsbuch + Kursbuch, Michaela Perlmann-Balme, Susanne Schwalb, Magdalena Matussek


Cena za semestr: 90 godz. – 1275 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.