Kurs dwusemestralny A2


Termin: 1x4 godz. sobota 9.00-12.15


Prowadzący: mgr Anna Kaźmierczak


Grupa docelowa:

Dorośli, którzy kontynuują „przygodę” z językiem niemieckim i mają go opanowany na poziomie A1.


Charakterystyka:

Kurs dwusemestralny ma na celu rozwój językowy na poziomie A 2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego z uwzględnieniem rozwoju wszystkich kompetencji językowych oraz przygotowanie słuchaczy do egzaminu Instytutu Goethego na poziomie A 2, który jest uznawany na całym świecie.

Kurs ma Państwa zachęcić do dalszej nauki języka niemieckiego oraz przekonać, że ten język jest logiczny, przydatny i melodyjny, dlatego na zajęciach będą Państwo pracować nie tylko z podręcznikiem, ale także poznają wiersze, uproszczone teksty literackie, łamańce językowe oraz aktualne piosenki z krajów niemieckojęzycznych (dzięki temu pewne wyrażenia i zwroty po prostu „wejdą” same).

Kurs wymaga aktywności słuchaczy, zaangażowania i systematycznej pracy własnej.

Integralną częścią kursu jest internetowa platforma e-learningowa, na której umieszczane będą regularnie informacje dotyczące materiału z zajęć (dla tych, którzy będą nieobecni i dla obecnych jako podsumowanie naszej sobotniej pracy), praca domowa, a także zadania umożliwiające rozszerzenie kompetencji językowych oraz różne wskazówki dotyczące technik zapamiętywania nowego słownictwa i linki do ciekawych stron niemieckojęzycznych.

Na zajęciach stosowane będą metody aktywizujące umożliwiające optymalny rozwój wszystkich kompetencji językowych.

Nabyte umiejętności sprawdzane będą przy pomocy krótkich testów leksykalnych (nowe słownictwo zawsze w kontekście!), testów po każdym module, zaliczeń ustnych i aktywności słuchaczy na zajęciach (ćwiczenia w parach, odgrywanie wylosowanych ról, Klassenspaziergang, Autogrammjagd, nagrywanie swoich wypowiedzi, gry językowe).


Cele kursu:

Uczenie się nowego języka to otwieranie drzwi do nowego, fascynującego świata, a lektor pomaga w odkrywaniu tego świata.

Po dwóch semestrach kursanci potrafią:

– komunikować się swobodnie w najważniejszych sytuacjach dnia codziennego;

– udzielać twierdzących i przeczących odpowiedzi; zadawać pytania i odpowiadać na pytania dotyczące swojej osoby, opowiadać o swoim życiu, uzgadniać oraz planować coś ze swoim rozmówcą.

– tworzyć proste i złożone zdania i pytania, pisać teksty zawierające komunikaty, które dotyczą ich bezpośredniego otoczenia.

– tworzyć wypowiedzi ustne i pisemne w czasie teraźniejszym i przeszłym;


Podręcznik:

– Momente 2.1 i Momente 2.2 (Hueber Verlag)

– Materiały autorskie


Cena za semestr: 60 godz. – 900 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.