Kurs dwusemestralny A2


Termin: 2x2 godz. poniedziałek, czwartek 18.30-20.00


Prowadzący: mgr Joanna Nawrotkiewicz


Grupa docelowa:

Kurs dwusemestralny A2 zalecany jest dla osób z ukończonym kursem na poziomie A1 lub dla osób posiadających umiejętności językowe na poziomie A1 lub też dla osób, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia z językiem niemieckim i potrafią odnaleźć się  w niektórych sytuacjach dnia codziennego.


Charakterystyka:

Kurs dwusemestralny A2 ma na celu ogólny rozwój językowy na poziomie A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego z uwzględnieniem rozwoju kompetencji językowej w zakresie mówienia i pisania oraz czytania i słuchania,  a także przygotowanie słuchaczy do zewnętrznego egzaminu organizowanego przez Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego na poziomie A2 – Egzamin Goethe-Zertifikat A2.

Kursanci będą mieli również możliwość korzystania  z internetowej platformy e-learningowej. Na platformie zamieszczane będą po zajęciach informacje dotyczące przerobionego materiału oraz informacje o pracy domowej wraz z zadaniami umożliwiającymi rozszerzenie kompetencji językowych (dodatkowe ćwiczenia, materiały, tabele gramatyczne, nagrania video, itp.) Na zajęciach stosowane będą metody aktywizujące umożliwiające optymalny rozwój kompetencji produktywnych, czyli mówienia i pisania.


Cele kursu:

Celem kursu jest przekazanie wiedzy językowej zdefiniowanej w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego odpowiadającej poziomowi A2, a po zakończeniu kursu słuchacz czynnie uczestniczący będzie w stanie:

  • zrozumieć wypowiedzi i często używane wyrażenia w zakresie tematów związanych z życiem codziennym (są to np. bardzo podstawowe informacje dotyczące osoby rozmówcy i jego rodziny, zakupów, otoczenia, pracy, itp.),
  • porozumiewać się w rutynowych, prostych sytuacjach komunikacyjnych, wymagających jedynie bezpośredniej wymiany zdań na tematy znane i typowe,

w prosty sposób opisywać swoje pochodzenie i otoczenie, w którym żyje, a także poruszać sprawy związane z najważniejszymi potrzebami życia codziennego.


Podręcznik:

Menschen A2.1 (semestr zimowy), Menschen A2.2 (semestr letni)
Lehrbuch  + Arbeitsbuch (A. Breitsameter, S. Glas – Peters, A. Pude), Hueber Verlag


Cena za semestr: 60 godz. – 660zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs