Kurs dwusemestralny A2 (intensiv)


Termin: 2x3 godz. wtorek, czwartek godz. 17.00-19.15


Prowadzący: mgr Maciej Binkowski


Grupa docelowa:

Dwusemestralny stacjonarny intensywny kurs języka niemieckiego w wymiarze 6 godzin lekcyjnych tygodniowo prowadzi do poziomu A2 w skali ESOKJ i skierowany jest do osób, które osiągnęły już poziom A1 i chcą kontynuować naukę. Kurs przygotowuje do certyfikatu Goethe-Zertifikat A2.


Charakterystyka:

Intensywny kurs języka niemieckiego przygotowuje przede wszystkim do sprawnego komunikowania się na poziomie A2 wg ESOKJ. Oprócz tego kształtowane są równolegle umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz pisania. Nacisk kładziony jest na komunikację oraz rozwijanie słownictwa i struktur gramatycznych, dzięki którym możliwe jest skuteczne porozumiewanie się w języku obcym.

Na każdych zajęciach kursanci powtarzają materiał z poprzednich lekcji, regularnie sprawdzają się w krótkich testach z bieżącego materiału oraz w sprawdzianach po kolejnych rozdziałach podręcznika.

Zwiększona liczba godzin zajęć umożliwia przeprowadzanie licznych powtórzeń z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (aplikacje, portale internetowe itp.) oraz wszechstronne przygotowanie do certyfikatu na poziomie A2. Poza tym na lekcjach wykorzystywane są autentyczne filmy i krótkie reportaże bezpośrednio związane z aktualnie omawianym tematem (m.in. programy „Galileo”, reportaże z Deutsche Welle, np. „Deutschlandlabor”).


Cele kursu:

Celem kursu jest opanowanie przez słuchaczy sprawności receptywnych (czytania i słuchania ze zrozumieniem) oraz produktywnych (tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych) na poziomie A2 wg ESOKJ. Kursanci po dwóch semestrach będą potrafili:

  • rozumieć proste wypowiedzi na tematy życia codziennego,
  • tworzyć krótkie wypowiedzi pisemne i ustne,
  • rozpoczynać i podtrzymywać rozmowę,
  • wyrażać prośby, życzenia i potrzeby,
  • w prosty sposób opisywać otaczający ich świat,
  • samodzielnie poruszać sprawy związane z ich życiem codziennym.

Wykazując się zaangażowaniem i systematyczną pracą własną, kursanci opanują słownictwo z takich kręgów tematycznych jak: rodzina, dom, elementy ochrony środowiska, żywienie, życie zawodowe, sport, wykształcenie, czas wolny, uroczystości, opisywanie przedmiotów, komunikacja, ruch drogowy, pogoda, podróże, pieniądze, wykorzystując przy tym struktury gramatyczno-leksykalne przewidziane dla poziomu A2.


Podręcznik:

„Schritte international neu 3” + „Schritte international neu 4″, wyd. Hueber


Cena za semestr: 90 godz. – 1275 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.