Kurs dwusemestralny C1 online (7-9 osób)


Termin: 2x3 godz. wtorek, czwartek godz. 17.00-19.15; rozpoczęcie 11.10.2021


Prowadzący: prof. UŁ Dorota Kaczmarek


Grupa docelowa:

Kurs jest przewidziany dla osób na zaawansowanym poziomie znajomości języka niemieckiego:
a) po ukończonym z dobrym wynikiem kursie na poziomie B2,
b) po zdanym na łączną ocenę co najmniej dobrą egzaminie certyfikatowym Instytutu Goethego  na poziomie B2,
c) chcących dalej rozwijać umiejętności językowe na poziomie zaawansowanym.


Charakterystyka:

Na kursie kładziony jest nacisk na poprawność gramatyczną (powtórzenie bądź wprowadzenie i utrwalanie różnorodnych struktur), na różnicowanie leksyki, stosowanie poprawnych kolokacji oraz poprawność fonetyczną w wypowiedzi ustnej (właściwe akcentowanie i melodia zdania). Słuchacze są zapoznani z formalnymi i stylistycznymi regułami, takimi jak: argumentowanie ,za’ i ,przeciw’, potwierdzanie zaprzeczanie czyjejś opinii, formułowanie propozycji itd.), które są niezbędne do przygotowania poprawnej wypowiedzi pisemnej (rozprawka na wybrany temat w oparciu o dane statystyczne) i ustnej (krótka prezentacja na wybrany temat, dyskusja).

Zdobyte na zajęciach umiejętności są weryfikowane licznymi powtórkami leksykalnymi, kartkówkami, testami tematyczno-gramatycznymi po omówionych rozdziałach oraz próbnymi testami egzaminacyjnymi IG na poziomie C1 (wprowadzenie i zapoznanie z testem egzaminacyjnym w semestrze zimowym, testy głównie w semestrze letnim).

Realizowana tematyka zajęć to (m.in.): życie zawodowe i kompetencje, edukacja i wychowanie, działalność społeczna, czas wolny i kultura, klimat i ochrona środowiska, media, zdrowie i medycyna, globalizacja.


Cele kursu:

Celem kursu jest przygotowanie uczestników w ciągu dwóch semestrów intensywnej nauki do egzaminu certyfikatowego Instytutu Goethego na poziomie C1 w czerwcu 2022 r.


Podręcznik:

  • Podręcznik wiodący: Aspekte C1 neu;
  • Materiały uzupełniające (m.in.): Erkundungen C1, Mittelpunkt C1 oraz materiały autorskie lektora.

Cena za semestr: 90 godz. – 1260 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy online

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.