Kurs konwersacyjny B2+


Termin: 1x2 godz. poniedziałek 17.30-19.00


Prowadzący: mgr Maciej Binkowski


Grupa docelowa:

Stacjonarny kurs konwersacyjny jest przeznaczony dla osób, które opanowały znajomość języka na poziomie minimum B2.


Charakterystyka:

Kurs ma charakter konwersacji, podczas których rozwijana jest umiejętność budowania dłuższych wypowiedzi ustnych. Kursanci biorą udział w dyskusjach, rozmowach, wyrażają własne opinie, zgadzają się ze zdaniem innych oraz potrafią bronić swojego zdania. Bodźcem do rozmów i wymiany zdań są autentyczne materiały audiowizualne (m.in. słuchowiska, reportaże, piosenki, zdjęcia, kolaże) oraz oryginalne artykuły z portali informacyjnych niemieckiego obszaru językowego. Rozwojowi sprawności produktywnych towarzyszy również trening sprawności reproduktywnych (rozumienia tekstu czytanego i słuchanego). Podczas zajęć proponowane są zadania związane z wykorzystaniem technologii- informacyjno-komunikacyjnej (aplikacji, stron internetowych oraz portali dla uczących się). W ramach pracy własnej kursanci oglądają wskazane dłuższe reportaże dostępne w mediach niemieckojęzycznych, na podstawie których toczy się rozmowa na zajęciach. Po zakończeniu omawiania danego zakresu tematycznego lektor przeprowadza krótki test sprawdzający stopień opanowania nowego słownictwa.


Cele kursu:

Po zakończeniu kursu przy zaangażowaniu i systematycznej pracy własnej kursanci będą:

  • mówić płynnie, poprawnie, spójnie i logicznie na tematy ogólne jak i bardziej złożone, stosując bogate słownictwo oraz zaawansowane struktury gramatyczne;
  • reagować na argumenty rozmówcy oraz w odpowiedni sposób bronić swoich racji za pomocą adekwatnych wyrażeń;
  • rozumieć ze szczegółami wypowiedzi rodzimych użytkowników języka, odnosić się do nich, komentować i wygłaszać własne opinie;
  • potrafili aktywnie uczestniczyć w dłuższych rozmowach na ogólnie interesujące tematy;
  • umieli aktywnie uczestniczyć w rozmowie, wnosząc konstruktywne propozycje, kierować rozmową, uzasadniać swoje poglądy i odpierać argumenty rozmówców, odrzucać propozycje lub zgadzać się ze zdaniem rozmówcy.

Podręcznik:

  • Materiały autentyczne oraz autorskie karty pracy lektora.
  • Wybrane materiały z dostępnych podręczników na poziomie B2 i C1.

Cena za semestr: 30 godz. – 550 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.