Kurs dwusemestralny B2


Termin: 2x3 godz. poniedziałek, środa 17.00-19.15


Prowadzący: dr Marcin Michoń


Grupa docelowa:

Kurs przeznaczony dla osób, które opanowały język niemiecki co najmniej na poziomie B1.


Charakterystyka:

Dwusemestralny kurs zmierzający do rozwoju wszystkich kompetencji językowych na poziomie B2 zgodnie z wytycznymi Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Kurs dzieli uwagę pomiędzy rozwój umiejętności mówienia, pisania, rozumienia tekstów czytanych i słuchanych. Wszystko uzupełnia podniesienie kompetencji gramatycznych, co pozwoli na uzyskanie pewności i płynności w komunikacji ustnej i pisemnej. Kurs przygotowuje do zewnętrznego egzaminu złożonego w Centrum Egazminacyjnym Instytutu Goethego na poziomie B2 w czerwcu 2019 roku.

W kurs wkomponowane są materiały audiowizualne, dialogowe i gramatyczne zaczerpnięte z różnych źródeł dydaktycznych oraz przygotowane przez lektora. Do optymalnego rozwoju kompetencji komunikacyjnych przyczynić mają się ćwiczenia w parach i grupach, symulujące realne sytuacje komunikacyjne, tak codzienne jak i zawodowe.


Cele kursu:

Po zakończeniu kursu słuchacz będzie potrafił:

  • zrozumieć znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w tekstach o konkretnej i abstrakcyjnej tematyce oraz wyszukać, np. w audycjach radiowych, interesujące go informacje,
  • zrozumieć szeroką gamę tekstów, w tym zarówno krótkie teksty (np. ogłoszenia), jak i dłuższe, złożone teksty o charakterze użytkowym, publicystycznym lub naukowym oraz komentarze i relacje,
  • wypowiedzieć się pisemnie na złożone tematy w sposób jasny i uporządkowany oraz poprawić błędy w tekstach napisanych przez inne osoby (oraz siebie samego),
  • formułować przejrzyste wypowiedzi ustne na tematy ogólne oraz na tematy dotyczące własnych zainteresowań,
  • brać aktywny udział w dyskusjach na znane sobie tematy oraz reagować na opinie swoich rozmówców i prezentować własne stanowisko.

Podręcznik:

Aspekte 2 neu (poziom B2) wydawnictwa Klett uzupełniany materiałami autorskimi przygotowanymi przez lektora, zadaniami dostępnymi na portalach dydaktycznych oraz testami modelowymi egzaminu B2


Cena za semestr: 90 godz. – 1275 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.