Kurs dwusemestralny B1


Termin: 1x4 godz. sobota 09.00-12.15


Prowadzący: prof. UŁ Jacek Makowski


Grupa docelowa:

Dwusemestralny kurs języka niemieckiego w wymiarze 4 godzin lekcyjnych tygodniowo (z możliwością kontynuacji) na poziomie A2-B1 w skali ESOKJ.

Kurs skierowany jest do osób, które osiągnęły min. poziom A2 i chcą rozwijać swoje kompetencje językowe do celów ogólnych i zawodowych.


Charakterystyka:

Kurs przygotowuje uczestników do skutecznego komunikowania się na poziomie kompetencji B1. Szczególny nacisk w realizacji kursu położony został na praktycznym i skutecznym użyciu języka niemieckiego w życiu codziennym i zawodowym.

Kurs zakłada kształcenie w ramach wszystkich sprawności językowych jak słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie, a także podnoszenie kwalifikacji uczestników na wszystkich płaszczyznach języka takich jak wiedza ogólna i fachowa, struktura języka, słownictwo, gramatyka oraz wymowa i artykulacja.

W ramach zajęć uczący się są konfrontowani z autentycznymi lub zbliżonymi do oryginalnych wyzwaniami językowymi w życiu codziennym oraz środowisku pracy, takimi jak np. sprawy urzędowe, proces rekrutacji, prezentacje i negocjacje, prowadzenia rozmów na odległość, korespondencja urzędowa i nieformalna, planowanie i realizacja projektów.


Cele kursu:

Rozwój kompetencji językowych i komunikacyjnych na poziomie B1 do celów ogólnych i zawodowych, w tym:

  • rozwój wszystkich sprawności językowych: słuchanie, czytanie, mówienie, pisanie
  • rozwój na wszystkich płaszczyznach języka: wiedza fachowa, struktury, słownictwo, gramatyka, wymowa i artykulacja
  • trening autentycznych lub zbliżonych do oryginalnych wyzwań językowych w życiu codziennym oraz zawodowym
  • rozwój kompetencji uniwersalnych jak prezentowanie, negocjowanie, prowadzenie rozmów, korespondencja urzędowa i nieformalna, planowanie i realizacja projektów etc.

Podręcznik:

  • Schritte international neu 5, B1/1, Schritte international neu 6, B1/2 https://hueber.pl/produkt/schritte-international-neu
  • Dodatkowo materiały autorskie lektora

Cena za semestr: 60 godz. – 900 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.