Kurs dwusemestralny B1


Termin: 2x2 godz. wtorek, czwartek 17.00-18.30


Prowadzący: mgr Lidia Szyburska


Grupa docelowa:

Kurs skierowany jest do osób, które osiągnęły poziom A2 i chcą umocnić dotychczasowe oraz rozwijać swoje kompetencje językowe, a przy okazji przygotować się do egzaminu na poziomie B1 potwierdzającego znajomość języka na tym poziomie wg ESOKJ (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego).


Charakterystyka:

Dwusemestralny kurs rozwijający wszystkie kompetencje językowe (mówienie, pisanie, rozumienie tekstów czytanych i słuchanych). Przygotowujemy się do egzaminu na poziomie B1 w czerwcu 2023. Kładziemy nacisk na komunikację, ale także na uporządkowanie struktur gramatycznych, systematyczną naukę słownictwa i częste powtarzanie materiału. Wykorzystujemy do tego narzędzia internetowe i różne metody uczenia się.


Cele kursu:

Słuchacze mają opanować język niemiecki na poziomie B1 (niższy średniozaawansowany), tak aby przystąpić do egzaminu Instytutu Goethego na tym poziomie lub/i kontynuować naukę na poziomie wyższym.

Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Potrafi radzić sobie z większością sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć podczas podróży w rejonie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi na tematy, które są jej znane lub które ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, wydarzenia, marzenia, nadzieje i aspiracje, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.

Podręcznik uzupełniamy materiałami autorskimi przygotowanymi przez lektorkę, zadaniami dostępnymi na portalach dydaktycznych, autentycznymi materiałami z portalu Deutsche Welle oraz testami modelowymi egzaminu B1


Podręcznik:

Schritte international neu 5+6 wydawnictwa Hueber


Cena za semestr: 60 godz. – 850 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.