Kurs dwusemestralny B1


Termin: 1x4 godz. sobota 09.00-12.15


Prowadzący: mgr Ewa Wideńska


Grupa docelowa:

Osoby kontynuujące naukę języka niemieckiego, posiadające kompetencje językowe na poziomie A2.


Charakterystyka:

Kurs dwusemestralny mający na celu ogólny rozwój językowy na poziomie B1, umożliwiający kontynuację nauki na kursach B2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego z uwzględnieniem rozwoju kompetencji językowej w zakresie mówienia i pisania oraz czytania i słuchania, gramatyki. Kurs przygotowuje słuchaczy do zewnętrznego egzaminu organizowanego przez Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego. Kurs uwzględnia aktywność słuchaczy na internetowej platformie e-learningowej, na której umieszczane są informacje o przebiegu zajęć oraz  dodatkowe materiały do pracy indywidualnej, umożliwiające rozszerzanie kompetencji językowych. Na zajęciach stosowane są metody aktywizujące. Nowo nabyte umiejętności sprawdzane będą przy pomocy testów.


Cele kursu:

Samodzielna komunikacja językowa. Rozumienie znaczenia głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Posługiwanie się językiem w większości sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć w podroży. Tworzenie spójnych wypowiedzi ustnych i pisemnych na tematy ogólnie znane bądź które są związane z indywidualnymi zainteresowaniami. Opisywanie doświadczeń, zdarzeń, marzeń i zamierzeń, wyrażanie i uzasadnianie własnych opinii, argumentowanie i prowadzenie negocjacji.


Podręcznik:

  • Sicher B1+
  • Dodatkowe materiały dydaktyczne oraz autorskie materiały lektorki

Cena za semestr: 60 godz. – 720 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.