Kurs dwusemestralny B1: komunikacja zawodowa i specjalistyczna


Termin: 2x2 godz. wtorek, czwartek godz. 17.00-18.30


Prowadzący: prof. UŁ Jacek Makowski


Grupa docelowa:

Dwusemestralny kurs języka niemieckiego w wymiarze 4 godzin lekcyjnych tygodniowo (z możliwością kontynuacji) operuje na poziomie A2-B1 w skali ESOKJ.

Kurs skierowany jest do osób, które osiągnęły min. poziom A2 i chcą rozwijać swoje kompetencje językowe do celów ogólnych i zawodowych.


Charakterystyka:

Kurs przygotowuje uczestników do skutecznego komunikowania się w sytuacjach codziennych oraz zawodowych.

Treści oraz metodyka kursu w maksymalnym stopniu uwzględnia aktualne trendy nowoczesnego rynku pracy, w szczególności niezwykle prężnie w ostatnich latach rozwijający się sektor nowoczesnych usług dla biznesu, gdzie znajomość języka niemieckiego stanowi jedną z najbardziej pożądanych kompetencji.

Kurs zakłada kształcenie w ramach wszystkich sprawności językowych takich jak słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie z elementami tłumaczeń pisemnych. Podnoszenie kwalifikacji uczestników przewidziane jest na wszystkich płaszczyznach języka takich jak wiedza fachowa, struktura języka, słownictwo, gramatyka, wymowa i artykulacja.

W ramach zajęć uczący się są konfrontowani z autentycznymi lub zbliżonymi do oryginalnych wyzwaniami językowymi w życiu codziennym oraz środowisku pracy, takimi jak np. sprawy urzędowe, proces rekrutacji i Assessment Center, negocjacje i prezentacje, prowadzenia rozmów na odległość, korespondencja biznesowa, planowanie i realizacja projektów, wprowadzenie produktu na rynek, obsługa i wsparcie klienta itp. Jednocześnie uczestnicy kursu zapoznają się z terminologią, strukturami i rodzajami tekstów charakterystycznych dla wybranych obszarów wiedzy takich jak szeroko rozumiany język biznesu, HR, finanse, IT, logistyka, nowoczesne usługi dla biznesu, BPO, społeczna odpowiedzialność biznesu itp.

Podstawowy nacisk w realizacji kursu położony został na praktycznym i skutecznym użyciu języka niemieckiego w życiu codziennym i zawodowym, jak również rozwój kompetencji uniwersalnych umożliwiających szybką adaptację w zmieniających się warunkach rynku pracy.


Cele kursu:

Rozwój kompetencji językowych i komunikacyjnych na poziomie A2-B1 do celów ogólnych i zawodowych w obszarach, w tym:

  • rozwój wszystkich sprawności językowych w domenach ogólnych i zawodowych: słuchanie, czytanie, mówienie, pisanie, tłumaczenia
  • rozwój na wszystkich płaszczyznach języka: wiedza fachowa, struktury, słownictwo, gramatyka, wymowa i artykulacja
  • trening autentycznych lub zbliżonych do oryginalnych wyzwań językowych w życiu codziennym oraz środowisku pracy
  • rozwoju kompetencji uniwersalnych umożliwiających szybką adaptację w zmieniających się warunkach rynku pracy

Podręcznik:

Brak konieczności zakupu podręcznika. Wybrane materiały z najnowszych dostępnych podręczników na poziomie A2-B1 o tematyce ogólnej i zawodowej, materiały autentyczne oraz autorskie lektora.

Bonus: wybrane zagadnienia z podręczników z serii „Fachkommunikation Deutsch” (bezpłatne egzemplarze autorskie dla uczestników kursu)


Cena za semestr: 60 godz. – 850 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.