Kurs dwusemestralny A1


Termin: 2x2 godz. poniedziałek, środa 17.00-18.30


Prowadzący: mgr Hanna Kołodziejczyk


Grupa docelowa:

osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego oraz osoby po długoletniej przerwie w nauce/stosowaniu języka


Charakterystyka:

Kurs dwusemestralny mający na celu ogólny rozwój językowy na poziomie A1 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego z uwzględnieniem rozwoju kompetencji językowej w zakresie mówienia i pisania oraz czytania i słuchania, gramatyki, a także przygotowanie słuchaczy do zewnętrznego egzaminu organizowanego przez Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego na poziomie A1. Kurs wspierany będzie aktywnością słuchaczy na internetowej platformie e-learningowej. Na platformie umieszczane będą po zajęciach informacje dotyczące przerobionego na zajęciach materiału oraz praca domowa wraz z zadaniami umożliwiającymi rozszerzenie kompetencji językowych. Na zajęciach stosowane będą metody aktywizujące umożliwiające optymalny rozwój kompetencji produktywnych, czyli mówienia i pisania, w oparciu o sprawności receptywne. Nowo nabyte umiejętności sprawdzane będą przy pomocy testów.


Cele kursu:

komunikacja w najważniejszych sytuacjach dnia codziennego (w hotelu, w restauracji, w mieście). Po zakończeniu kursu m.in:

  • słuchacz rozumie znane mu słowa i bardzo podstawowe zwroty (wyrażenia) dotyczące osoby, rodziny, bliskiego konkretnego otoczenia, gdy mówi się wolno i wyraźnie.
  • słuchacz rozumie znane wyrazy, np. nazwy, bardzo proste zdania, np. w ogłoszeniach, plakatach lub w katalogach.
  • słuchacz potrafi porozumieć się w prosty sposób pod warunkiem, że rozmówca będzie powtarzać lub parafrazować w wolniejszym tempie, to co powiedział i pomoże mu sformułować to, co sam próbuje powiedzieć. Potrafi zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące bliskich mu potrzeb lub gdy chodzi o znane mu tematy.
  • słuchacz potrafi używać prostych zwrotów i zdań, aby opisać miejsce skąd pochodzi i ludzi, których zna.
  • słuchacz potrafi napisać krótki, prosty tekst, np. wysyłając pozdrowienia z wakacji. Potrafi wypełnić formularz z informacjami dotyczącymi osoby i np. podać dane osobowe, narodowość, adres w formularzu rejestracji hotelowej.

Kurs przygotowuje do certyfikatu Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 oraz Goethe Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1


Podręcznik:

  • Menschen A1.1 (semestr zimowy), Menschen A1.2 (semestr letni)
  • Podręcznik uzupełniany jest o dodatkowe materiały przygotowane przez lektora

Cena za semestr: 60 godz. – 720 zł

Zapisz się na kurs

W ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia otrzymasz wstępne potwierdzenie rejestracji oraz dane niezbędne do dokonania płatności.

   
   
 

Wszystkie kursy

Kontakt

42 66 55 198
533 513 052

ceiglodz@ceiglodz.pl

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Budynek Filologii UŁ, pok. 4.90 (4 piętro)

Napisz do nas

Kursy

Wybierz kurs, który odpowiada Twojemu poziomowi znajomości języka niemieckiego.

Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, nasi lektorzy przygotowali dla Ciebie test, który pomoże ustalić, na jaki kurs powinieneś się zapisać.

Aby rozwiązać test, kliknij tutaj. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, który kurs powinieneś wybrać.

Zapisz się na kurs

Konsultacje

W związku ze stanem epidemiologicznym i wprowadzonymi w związku z nim środkami bezpieczeństwa konsultacje z naszymi lektorami odbywają się wyłącznie w trybie online. W celu ustalenia terminu konsultacji prosimy o kontakt z biurem CEIG.